Stowarzyszenie Wspólnota Bona Fide zaprosiła w dniu 22 września 2023 r. uczestników projektu „Aktywna szkoła z klimatem i zdrową atmosferą” do Poznania na konferencję podsumowują prawie dwuletnie działania uczniów 16 szkół z Wielkopolski. W ostatnim etapie projektu każda z nich wzięła udział w rywalizacji polegającej na realizacji czterech zadań. Nasza szkoła uzyskała pierwsze miejsce spośród szkół ponadpodstawowych i w nagrodę weźmie udział 29 września w wycieczce do kopalni i elektrowni w okolicach Konina.

Na spotkaniu podsumowującym projekt nasza delegacja wzięła udział w panelu dyskusyjnym z udziałem ekspertów na temat perspektyw ochrony klimatu i powietrza oraz w debacie z udziałem uczniów, nauczycieli i ekspertów na temat: „OZE są lepszą alternatywą dla paliw kopalnych, niż atom”. Ponadto dwaj nauczyciele przedstawili w krótkich relacjach swoje spostrzeżenia na temat udziału w projekcie. Określili przebieg i sposoby realizacji zadań konkursowych, zaangażowanie uczestników oraz korzyści wynikające z pogłębiania świadomości i postaw proklimatycznych i antysmogowych w lokalnym społeczeństwie.

Serdecznie dziękuję wszystkim uczniom oraz nauczycielom i innym pracownikom szkoły za ogromne zaangażowanie w realizację projektu, które zaowocowało naszym sukcesem.

Roman Jasiński, 

szkolny koordynator projektu