W październiku 2019 r. odbyła się kolejna edycja konkursu  „Znajomość zasad bezpieczeństwa i higieny pracy w rolnictwie”,  w której wzięło udział 5 szkół o profilu rolniczym z powiatów: czarnkowsko-trzcianeckiego, pilskiego, wągrowieckiego i złotowskiego. Organizatorem konkursu jest Kasa Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego Placówka Terenowa w Pile we współpracy z Okręgowym  Inspektoratem Pracy Oddział w Pile – te organizacje przygotowały pytania, ufundowały nagrody
i puchar oraz przeprowadziły rywalizację.

      Eliminacje szkolne odbyły się 8.10.2019 r., w których wzięło udział aż 31 uczniów, ale do finału regionalnego zakwalifikowało się troje z nich:  Gracjan Zieleń z klasy I TRc, Hubert Lach z klasy III TR oraz Filip Ludowicz z klasy II TR. Finał regionalny odbył się w Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Złotowie.Test pisemny wyłonił grupę 6 finalistów, którzy odpowiadali serię pytań wybranych z zestawu o różnym stopniu trudności (za 1 lub 2 punkty). Nasi uczniowie: Hubert i Filip dostali się do ścisłego finału i po „zaciętej” rywalizacji wygrali z konkurentami z pozostałych szkół uzyskali I (Hubert)  i II miejsce (Filip).

      Szkoła, której uczestnicy łącznie uzyskali największą liczbę punktów w etapie pisemnym, otrzymała nagrodę rzeczową oraz pamiątkowy puchar. Ponownie zwyciężyło  CKZiU w Złotowie, które w przyszłym roku przeprowadzi u siebie kolejną edycję konkursu. Nasza szkoła drużynowo uplasowała się na IV miejscu i otrzymała pamiątkowy dyplom.