skanowanie0002-page-001Konkurs plastyczny dla dzieci i młodzieży „Obrazki z dawnej wsi”, edycja szósta: „ W wiejskiej chacie”.

Organizatorem konkursu  jest Muzeum Okręgowe im. Stanisława Staszica w Pile. Inspiracją do wykonania prac plastycznych dowolną techniką są zbiory etnograficzne i obiekty architektury zgromadzone w Muzeum Sztuki Ludowej w Osieku n. Notecią. Tym razem tematyką konkursu była wiejska chata – jej wystrój i wyposażenie, meble i inne sprzęty.

Młodzież naszej szkoły brała udział w tym konkursie po raz pierwszy (mam nadzieję, że nie ostatni). W terminie do 31 lipca 2016 roku przesłaliśmy na konkurs 3 prace, których autorkami są koleżanki z klasy IITŻiUG:  Agata Laskowska i Milena Krajewska oraz Weronika Gapa z klasy III TŻiUG.

Wyniki konkursu zostały ogłoszone na uroczystym podsumowaniu podczas imprezy plenerowej skansenie w Osieku pn. „Pożegnanie lata” w dniu 11 września br. Koleżanka Milena Krajewska najlepiej wpasowała się w tematykę konkursu i uzyskała zaszczytne wyróżnienie w kategorii wiekowej 16-19 lat.

Serdecznie  dziękuję uzdolnionym dziewczętom za udział i gratuluję sukcesu Milenie!

Zapraszam wszystkich chętnych do udziału w kolejnej edycji tego konkursu i innych turniejów plastycznych.

Roman Jasiński