To było bardzo ciężkie pożegnanie dla nas wszystkich. Nie obyło się bez wzruszeń. Łza w oku kręciła się zarówno tym, którzy przemawiali, jak i tym którzy słuchali wspomnień ze wspólnie spędzonych czterech, wspaniałych lat.

Słowa Czesława Niemena „…i nie żal nic, i żal tak wiele…”

oddają to, co czuliśmy w miniony piątek żegnając naszych przyjaciół z czwartej klasy. Nie może być mowy o żalu, kiedy wspominamy ileż się działo przez te cztery lata.  Wspólnie przygotowane i przeżyte imprezy szkolne, wyjazdy, ale też nasza codzienna praca, lekcje, praktyki… A oni – super zgrani, mieli w klasie aż cztery pary, zawsze uśmiechnięci i skorzy do pomocy.  Owszem były gorsze dni, ale było ich tak niewiele, ze nie są one w stanie zmącić frajdy jaką mieliśmy spotykając się z czwartą klasą w Szkole.  Zobaczymy się jeszcze na egzaminach maturalnych i zawodowych, a później każdy pójdzie swoją drogą. I tutaj wkrada się smutna nuta. Dość jednak sentymentów…

ZS CKR, jak „dobra mama” nie wypuściła swoich dzieci w świat z gołymi rękami. Nagród za dobre stopnie, zachowanie, wybitną frekwencję i osiągnięcia sportowe, a przede wszystkim za pracę na rzecz środowiska szkolnego było co niemiara. Zadbaliśmy też o ochronę naszych absolwentów przed deszczem i wiatrem, który może niejednokrotnie w życiu wiać im w oczy. Każdy absolwent dostał parasolkę z nazwą Szkoły. W jednym momencie, las otwartych parasoli wyrósł na naszej auli, jak grzyby po deszczu… Po części oficjalnej maturzyści posadzili na trawniku obok pracowni gastronomicznej Platan, który będzie nam o nich przypominał, a który obiecaliśmy doglądać, żeby rósł wielki i zdrowy.

Droga czwarta klaso! Jesteście częścią historii naszej Szkoły, pozostawiliście swój ślad w kronikach, wielu tekstach na tej stornie, na zdjęciach, ale przede wszystkim w naszych sercach. Życzymy Wam powodzenia w dorosłym życiu. Teraz jest ten czas kiedy musicie wykorzystać narzędzia, w które wyposażyło Was ZS CKR w Brzostowie – wiedzę, umiejętności, zaradność życiową i kulturę osobistą. Zawsze jesteście mile widziani w murach Szkoły! Odwiedzajcie nas!!