W dniach 27 i 28 maja 2023 r. na terenie Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie odbyły się eliminacje centralne XLVI Olimpiady Wiedzy i Umiejętności  Rolniczych. Ten prestiżowy turniej zgromadził uczniów z całej Polski, laureatów wcześniejszych eliminacji okręgowych, rywalizujących w ośmiu blokach tematycznych: produkcja roślinna, produkcja zwierzęca, mechanizacja rolnictwa, ogrodnictwo, agrobiznes, leśnictwo, architektura krajobrazu oraz weterynaria.

       Nasz Uczeń, Patryk Barteczka startował w bloku produkcja zwierzęca. Dwuetapowa rywalizacja – test pytań zamkniętych oraz pakiet trzech zadań praktycznych – wyłoniła laureatów i finalistów Olimpiady. Patryk poradził sobie znakomicie plasując się w czołówce z tytułem laureata.

      Zgodnie z Komunikatem Ministra Edukacji i Nauki w sprawie wykazu turniejów i olimpiad tematycznych związanych z wybraną dziedziną wiedzy, tytuł laureata uprawnia Patryka do zwolnienia z części pisemnej egzaminu zawodowego, do którego przystąpi w przyszłym roku szkolnym oraz ułatwia w przyszłości rekrutację do wybranej przez niego wyższej uczelni.

      Do sukcesu Patryka w dużej mierze przyczyniła się pani mgr inż. Joanna Kosterka-Sieczka, która poświęciła uczniowi wiele godzin dodatkowej pracy w przygotowaniach zarówno do kwietniowego etapu okręgowego w Pyrzycach, jak i do finału w Olsztynie. 

Gratulujemy obojgu sukcesu i wytrwałości w dążeniu do celu.