Godziny otwarcia:
poniedziałek 7.00-14.00 wtorek 7.30-15.00 środa 7.30-15.00 czwartek 7.30-13.00 piątek 7.30-14:00(świetlica)
Żeby założyć wirtualne konto biblioteczne należy:
- Kliknąć w link Elektronicznego katalogu bibliotecznego.
- W zakładce, która się otworzy kliknąć w prawym górnym rogu zaloguj.
- Kliknąć przywracanie dostępu.
- Wpisać swój adres email.
- Wpisać kod weryfikacyjny z obrazka.
- Kliknąć wyślij wiadomość.
- Sprawdzić maila, otworzyć wiadomość z Centralnego rejestru Użytkowników (mogła ona trafić do Spamu).
- Kliknąć w link aktywacyjny z maila.
- Wpisać nowe hasło składające się z co najmniej 8 znaków, w tym wielkiej litery i znaku specjalnego (np. !,@,%).
- Powtórzyć nowe hasło.
- Wpisać kod weryfikacyjny z obrazka.
- Zatwierdzić.
- Koniecznie! Podać bibliotekarzowi swój adres email (użyty w punkcie 4).
Po wykonaniu powyższych czynności będziesz miał dostęp do swojego konta czytelnika, podglądu wypożyczonych książek i zaległości.
Żeby to zrobić wejdź na stronę szkoły, w zakładkę biblioteka, kliknij link elektronicznego katalogu bibliotecznego i tam zaloguj się standardowo wpisując maila i hasło, które stworzyłeś w punkcie 12.
OFERTA LEGIMI:





Zajrzyj do Gminnej Biblioteki Publicznej w Miasteczku Krajeńskim
Zajrzyj do Biblioteki Pedagogicznej w Pile
ETYKA I FILOZOFIA W BIBLIOTECE – zajęcia
Biblioteka jest wspaniałą przestrzenią do rozmów na trudne tematy. Spotykamy się w niej, żeby rozmawiać o wartościach. Masz tutaj przestrzeń, żeby wyrazić swoje zdanie. Na półkach stoi całkiem sporo, wiele wyjaśniających książek. Mamy różnej maści poradniki, mówiące o tym jak obsługiwać własne emocje. Mamy też powieści, których bohaterowie stają w obliczu poważnych dylematów moralnych. Zadają sobie pytania o naturze filozoficznej. Warto czytać, warto rozmawiać i ćwiczyć intuicję, która będzie pozwalała nam postępować dobrze i w zgodzie z samym sobą.
W ramach zajęć z etyki i filozofii polecam:
1) Film „Cyrk Motyli”. Wzruszający film o braku akceptacji, ale też napawający optymizmem i motywujący do działania. Niesamowity. Trwa zaledwie 20 minut, a porusza tak wiele kwestii związanych z człowieczeństwem.
2) Książki:

Czesałam ciepłe króliki
Rozmowa o fenomenalnym optymizmie. W każdych warunkach, także w obozie koncentracyjnym. O tym, że człowiek umie przetrwać bardzo wiele i że do końca może pozostać młody. Alicja Gawlikowska-Świerczyńska lekarka, była więźniarka obozu w Ravensbruck w wieku dziewięćdziesięciu dwóch lat opowiada o swoim życiu. To niezwykły dokument, a zarazem porywająca opowieść o życiu kobiety silnej, odważnej i niezależnej.

Życie na pełnej petardzie, czyli wiara, polędwica i miłość
Miliony Polaków ceniły go za autentyzm, odwagę i szczerość. Był podziwiany zarówno przez katolików, jak i niewierzących. Sam o sobie mówił, że jest onkocelebrytą, czyli człowiekiem znanym głównie z tego, że ma raka. Zanim wykryto u niego chorobę, wybudował hospicjum w Pucku.
3) Gry

This war of mine
This War of Mine ukazuje wojnę w niespotykany w literaturze czy kinie sposób. Podejmowane przez gracza decyzje, z uwagi na potencjalne skutki, mogą powodować wyrzuty sumienia. Opowiadanie historii poprzez decyzje gracza pomaga zrozumieć okrucieństwa, na jakie narażeni są cywile w czasie konfliktów zbrojnych.
4) Cykl spotkań KinoSzkoła
Zapraszam na cykl spotkań KinoSzkoła, w ramach którego co miesiąc wyjeżdżamy do chodzieskiego kina Noteć na wartościowy film. Przed każdym seansem bierzemy udział w prelekcji na temat związany z filmem. Zapisy w bibliotece lub u pani Ani Thomas.

M. Kosterka