Gdy śnieg skrzypiał pod nartami, a grawitacja testowała naszą koordynację, uczniowie Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego im. Michała Drzymały w Brzostowie wzięli udział w projekcie edukacyjno- rekreacyjnym: „Zima na sportowo – nauka i aktywność fizyczna na stoku”. Pod czujnym okiem organizatora wyjazdu p. Ilony Brukwickiej 7 uczniów naszej szkoły podbiło stoki Białki Tatrzańskiej!

W dniach 28 stycznia – 1 lutego 2025 roku  z uśmiechem na twarzach i mięśniami nóg, które nie wiedziały co je czeka, ruszyliśmy na białe szaleństwo. Pierwszego dnia większość z nas postanowiła sprawdzić, czy śnieg jest faktycznie miękki (werdykt: to zależy, jak się upadnie). Następnie, niczym przyszli mistrzowie slalomu, zdobywaliśmy kolejne stoki – niektórzy stylowo, inni z gracją spadającego bałwana.

Oczywiście, nie zabrakło też regeneracji w termach, gdzie odpoczywaliśmy po całym dniu bohaterskich zmagań z wyciągami i własnym środkiem ciężkości. Spacerowaliśmy po Krupówkach, a wieczory upływały nam na integracji i analizie techniki narciarskiej (czyli oglądaniu filmików z upadkami kolegów) i odkrywaniu, ile porcji oscypków można zjeść na raz.

Podsumowując – było biało, było wesoło, było niezapomnianie! Wróciliśmy cali, choć nie wszyscy bez siniaków, z masą wspomnień i jeszcze większą chęcią na kolejne zimowe wyprawy. Do zobaczenia za rok – tym razem może nauczymy się hamować!

Ilona Brukwicka

Wychowawca internatu