W ubiegły czwartek byliśmy gośćmi Pana Antoniego Chłapowskiego w Centrum Hipiki w Jaszkowie. Gospodarz Jaszkowa jest prawdziwym pasjonatem. Oglądanie Go przy pracy z końmi jest czystą przyjemnością. Pan Antoni uczył nas podejścia do koni, które są zwierzętami z natury przyjaznymi człowiekowi, a wszelkie przejawy agresji są u nich nabyte i wynikają ze złego traktowania przez ludzi. Mieliśmy okazję również obejrzeć Pana Antoniego w akcji, podczas jazdy pokazowej na wzorowo ułożonym koniu, który reagował bezbłędnie na każdy subtelny gest jeźdźca. Dla każdego kto chociaż trochę interesuje się hipiką, taki pokaz to prawdziwa poezja. Gospodarz ugościł nas prawdziwie po szlachecku, przekazał nam choć cząstkę ze swojego bogatego doświadczenia, poczęstował ciepłym posiłkiem co w dżdżysty, lodowaty, jesienny dzień miało podwójne znaczenie 🙂 . Zainteresowane jeździectwem osoby odsyłamy na stronę Centrum Hipiki w Jaszkowie.

Nie bylibyśmy sobą, gdybyśmy maksymalnie nie wykorzystali dnia. W powrotnej drodze wstąpiliśmy do gospodarstwa pasiecznego Socha, gdzie mogliśmy oglądać sztukę wyrabiania świec z wosku pszczelego, degustowaliśmy przeróżne miody – na przykład – jasny rzepakowy i ciemny gryczany, czy spadziowy. Ubiegły czwartek należy nazwać owocnym i obfitującym w nowe doświadczenia. Cieszymy się, że do grona przyjaciół naszej szkoły dołączyli kolejni wspaniali ludzie z pasją!

Serdecznie dziękujemy Panu Chłapowskiemu, Państwu Socha oraz Pani Ruth Kapczyńskiej autorce książki o Wacławie Popielu, która umożliwiła nam spotkanie z właścicielem Jaszkowa.