Młodzież z naszej szkoły wyszła z inicjatywą zorganizowania konkursu w typie Master Chef. Niestety mimo szczerych chęci i zaangażowania nie znaleziono pomysłu na równie chwytliwą nazwę naszego przedsięwzięcia. Czekamy nadal na ciekawe propozycje nazwy dla naszego konkursu!!  Co myślicie nazwie „Kucharz z jajami” ?

Pierwszy etap polegał na napisaniu testu wiedzy kulinarnej. Do etapu drugiego zakwalifikowało się 24 uczniów z najwyższą liczbą punktów i 10 rezerwowych. O dziwo maksymalną ilość punktów zdobył „rolnik” Dominik Połyniak. Do części praktycznej przystąpiło 11 uczniów:

Natalia Gaweł

Kasia Osowska

Natalia Marcinkowska

Kinga Michałek

Katarzyna Kopeć

Hanna Semrau

Wojtek Warpiński

Stasiu Dymek

Łukasz Koziarski

Tomek Szymański

Dominik Połyniak

Mają już za sobą pierwsze gotowanie. Była to iście królewska uczta. Z przygotowanych wcześniej produktów powstały: zupa krem z brokułów, faszerowana cukinia, muffinki na ostro, kalafior zapiekany w sosie serowym, jabłka zapiekane, jabłka w cieście, placki ziemniaczane zwykłe i na ostro :), pierogi z gruszką i mus selerowo-jabłkowy, zapiekane pomidory, ptysie z kremem budyniowym, puree marchewkowo – ziemniaczane, kalafior w sosie beszamelowym, zapiekanka z makaronu własnej roboty z warzywami. Wkrótce druga część praktyczna. Tematem przewodnim będzie soczysta sztuka mięcha 🙂
W grudniu będzie się można popisać potrawą wigilijną, a w styczniu przewidujemy finał z udziałem widowni. Uczestnicy będą mogli zaszaleć i zrealizować swoje najbardziej zwariowane marzenia kulinarne.