W tym roku szkolnym  odbywa się VI edycja tego konkursu organizowanego przez ZSCKR w Starym Brześciu we współpracy z Uniwersytetem Technologiczno-Przyrodniczym w Bydgoszczy. Pierwszy etap miał miejsce 05 grudnia 2019 r. w sali gimnastycznej ZSCKR w Brześciu. Był to test pisemny z zakresu produkcji roślinnej i produkcji zwierzęcej, który wypełniało po trzech uczniów z 24 szkół. Naszą szkołę reprezentowali uczniowie z klasy III TR: Michał Czeppil, Hubert Lach i Szymon Kanke.

W czasie zmagań nad testami nauczyciele (opiekunowie uczestników) zostali zaproszeni na ciekawy wykład dotyczący dobrostanu świń. Następnie, w oczekiwaniu na wyniki testu, wszyscy zebrani mogli posłuchać kolęd i pastorałek w wykonaniu chóru męskiego z Osięcin.

 A teraz wyniki: poziom uczestników był wyjątkowo wyrównany, pojawiło się wiele miejsc ex aequo – stąd jury podjęło decyzję nominowania do finału w Bydgoszczy nie 20, ale aż 26 uczniów, którzy zajęli miejsca od I do VIII. Nasz Szymon Kanke uplasował się na drugim miejscu, a Michał Czeppil na ósmym. Brawo ! Obaj pojadą w marcu 2020 r. do Bydgoszczy na finał polegający na przedstawieniu prezentacji multimedialnej na określony przez uczelnię temat. 

Gratulujemy i życzymy powodzenia !

Roman Jasiński