„Żaden dzień się nie powtórzy, nie ma dwóch podobnych nocy, dwóch tych samych pocałunków, dwóch jednakich spojrzeń w oczy.”

Tak pisała Wisława Szymborska i takie właśnie było nasze spotkanie po 35 latach. Grupa inicjatywa precyzyjnie zaplanowała każdą chwilę i punkt po punkcie zrealizowała. Na dobry początek poszukiwania kolegów i koleżanek – jedni byli na wyciągnięcie ręki, a do innych trudno było dotrzeć. Jednakże systematyczna praca przyniosła niespodziewane efekty – namierzyliśmy 30 osób z naszej klasy. Na spotkanie w Grabównie stawiło się 26.

7 października br. absolwenci Technikum Rolniczego w Brzostowie – matura 1982 – rozpoczęli wieczór wspomnień. Gościł nas Dworek Koper wraz z właścicielką – dziękujemy za perfekcyjną obsługę. Oczywiście nie zabrakło naszych nauczycieli: Teresy i Adama Pietras, Teresy i Józefa Bielickich, Ruth Kapczyńskiej i Jadwigi Wieczorek oraz pani Urszuli Kolasińskiej, która smacznie gotowała. Najdziwniejsze to, że wyglądamy tak samo, a niektórzy nas nie rozpoznają… Rozmowy zagłuszały muzykę, a flesze aparatów błyskały. Wspomnieniom nie było końca, szczególnie emocje towarzyszyły sprawdzaniu obecności. Wzruszenie wychowawcy również nam się udzieliło. Każdy chciał zobaczyć przygotowaną prezentację, dużo zdjęć, różne sytuacje, wielu z nas widziało je pierwszy raz. Każdy chciał odnaleźć siebie.

Kolejny pomysł – zgadnij kto to… nasza klasa narysowana, każdy tak, jak go pamiętamy z szkoły. Ludzie i ich charakterystyczne cechy – świetna zabawa!

Cały czas towarzyszyły nam pozytywne emocje, wspomnienia i… już planujemy kolejny zjazd. Do zobaczenia…[fb_button]

(M. Boć-Ochyra)