W dniu 20.10.2015 o godz. 23.00 do dyżurnego PSP w Pile wpłynęło zawiadomienie o pożarze internatu w ZSCKR w Brzostowie. Na miejsce akcji zadysponowano GBA, GBM i SD30 z Miasteczka Kr., LRT z Brzostowa, GBA z Grabówna oraz samochód operacyjny z JRG1 z Piły.

Po przyjeździe jednostek straży na miejsce akcji uczniowie z internatu byli już ewakuowani w liczbie 50 osób, brakowało dwóch osób które zostały uwięzione w budynku.

Działania strażaków polegały na odnalezieniu zaginionych osób i ugaszeniu pożaru. Ratownicy obsługujący drabinę SD30 podjęli z okna szkoły jedną osobę ,drugą zaś ratownicy wyposażeni w aparaty powietrzne wyprowadzili z zadymionego budynku szkoły po około 15 minutach poszukiwań. Obu osobom została udzielona pomoc przedmedyczna przez strażaków. Zlokalizowano i ugaszono także źródło pożaru.
Działania trwały około  godziny, ale na szczęście były to tylko ćwiczenia.

Całą akcję oceniali oficerowie z JRG1 w Pile. Nad ewaluacją czuwał dyrektor szkoły Dariusz Kujawski. Obecna przy całej akcji była również pani wójt gminy Małgorzata Włodarczyk.

Ćwiczenia okazały się dobrym sprawdzianem zarówno dla strażaków, którzy zapoznali się budynkiem szkoły i internatu, jak i dla samych uczniów i nauczycieli z ZSCKR w Brzostowie.