W dniu wczorajszym w naszej szkole odbył się Dzień Języków Obcych. Uczniowie przedstawili takie kraje jak : Hiszpania, Rosja, Ukraina i Katar .
Jury oceniało każdy kraj w kilku kategoriach : prezentacja danego kraju taniec, potrawa i tłumaczenie tekstu na język niemiecki i angielski.
Największe owacje i oklaski wzbudzał taniec narodowy każdego kraju. Szczególną uwagę publiczności zwróciły tancerki flamenco i tańczący „PUTIN” 
Uczniowie specjalnie na ten dzień przygotowali również przepyszne ciasta, które można było kupić za symboliczną kwotę: wśród tych smakołyków pojawiły się „czekoladowe wulkaniki”-Muffiny z czekoladą, „Amoniakowy księżyc w pełni” – Amerykanka , „Bambo z Afryki” – Murzynek i wiele, wiele innych.
Każda klasa podczas swoich występów przedstawiła atrakcje specjalne takie jak: katarski taniec w wykonaniu dziewczyn z klasy II , przemyt papierosów przez granicę, które przedstawiła ukraińska mafia dziewcząt z klasy III TŻ. Duże emocje wzbudziła też hiszpańska Korrida, którą odegrali chłopcy z klasy I, a także scenka ucznia klasy III TR, który pobudził całą publiczność swoim tańcem.
Jury do degustacji otrzymało z każdej klasy ich popisowe dania. Klasy trzecie podzieliły się smakami. Klasa żywienia przygotowała ostro-słony Barszcz ukraiński, natomiast klasa rolnicza skupiła się na słodkim przekładanym rosyjskim serniku. Pierwszaki idąc tropem hiszpańskiej czerwieni podali orzeźwiające Gaspacho. Najbardziej wystawny serwis wykonali uczniowie z klasy II. W ich katarskim menu znalazły się takie potrawy jak: arabskie pierożki – Sambousek z sosem Ajran, jako danie główne, oraz Baklawa i ciasteczka polane czekoladą na deser.
Decyzją naszej komisji wczorajsze zmagania zwyciężyła klasa pierwsza, na drugie miejsce wysunęła się klasa druga, trzecie miejsce zajęła klasa trzecia TŻ, a miejsce czwarte klasa trzecia TR.
Dziękujemy wszystkim na zaangażowanie i świetną zabawę, a szczególne podziękowania kierujemy dla Dominika Kuliberdy, który jak zawsze nadał klimatu całej imprezie zajmując się oprawą muzyczną.

M.K & N.K