Między dwudziestym, a dwudziestym trzecim września, cały rolniczy świat skurczył się do rozmiarów byłego lotniska wojskowego w Bednarach koło Poznania. W tłumie trzydziestu tysięcy zwiedzających, którzy tylko pierwszego dnia odwiedzili wystawę AGRO SHOW nie mogło nas zabraknąć.

Mimo przeszkód na trasie, które dość skutecznie utrudniały nam drogę do celu, w końcu dotarliśmy w jedynym i niepowtarzalnym stylu. Było warto. Czekało na nas około ośmiuset  wystawców z dwudziestu krajów, którzy prezentowali nowości z szeroko pojętej branży rolniczej.

Największy dreszczyk emocji wzniecały zdecydowanie najnowsze maszyny rolnicze. Któż nie chciałby się stać szczęśliwym posiadaczem białego lamborghini?

Nie weszliśmy w posiadanie Lambo, ale wielu z nas nie wróciło z pustymi rękami, za sprawą rozdawanych wszem i wobec gadżetów. Dwóch naszych uczniów z pierwszej klasy wygrało konkurs organizowany przez jednego z wystawców, za co należą im się słowa uznania.

24 września zmieniamy skład wycieczkowiczów i tym razem silną grupą reprezentującą nasz kierunek żywieniowy, ruszamy na POLAGRĘ gastro.

M.Kosterka