4 września br odbyła się Centralna Inauguracja Roku Szkolnego 2013/14 szkół działających pod patronatem Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi. W tym roku uroczyste rozpoczęcie odbyło się w ZS CKR w Powierciu, jednej z dwóch szkół rolniczych w Wielkopolsce.

Nasza placówka, jako druga szkoła z Wielkopolski, wzięła udział w imprezie przedstawiając program artystyczny. Zaprezentowaliśmy film, który został nagrany przez nauczycieli i pracowników podczas wakacji , pt. Michała Drzymały przypadki. Obraz ten ukazujący naszego patrona spotkał się z ogromnym aplauzem publiczności.
Poza tym miłe chwile spędziliśmy przy śpiewie Beaty Spychalskiej, która po raz kolejny nie zawiodła nas wykonując m.in. utwór „Dziwny jest ten świat” z repertuaru Cz. Niemena.

W części oficjalnej przemawiali znakomici goście, podsekretarz stanu w Ministerstwie Rolnictwa i Rozwoju Wsi p. T . Nalewajka, który jednocześnie reprezentował Ministra S. Kalembę. Wiele ciepłych słów do uczniów i nauczycieli skierowali także: Senator RP I. Niewiarowski, Wojewoda Wielkopolski P. Florek, Wielkopolski Kurator Oświaty E. Walkowiak. Wszyscy życzyli nam wielu sukcesów w nadchodzącym roku szkolnym, satysfakcji z tego, czym się zajmujemy i czego się uczymy.

I. Pazderska